Dejiny v opojení: Dôkazy o drogových hrách našich predkov siahajú prekvapujúco ďaleko

Zhruba pred 1 – 1,5 miliónom rokov sa človek naučil zakladať oheň. Ten mu priniesol svetlo, teplo, ochranu pred predátormi, možnosť osídliť chladnejšie oblasti mimo Afriky, lepšiu úpravu nástrojov (a tým aj nové spôsoby lovu), väčšiu sociálnu interakciu a rozvoj reči a hlavne tepelnú úpravu jedla. Vďaka tomu začali naši predkovia jesť viac mäsa, vyrástli a zväčšil sa im mozog (z tepelne upraveného škrobu a bielkovín totiž získali o 30 až 80 % viac energie).

Tiež zistili, že sa pomocou dymu môžu zbaviť hmyzu, zápachu, a keď do ohňa hodia rôzne byliny (napríklad durman), získa dym omamný účinok, ktorý im prinesie zvláštne pocity eufórie (vdychovanie dymu a okiadzanie pretrvalo v náboženstve do súčasnosti).

Jaskynné maľby a dinosaury

Už v tom čase užíval Homo erectus aj ďalšie rastlinné narkotiká – výťažky z rastlín a húb (napríklad tropický ker iboga obsahujúci látku spôsobujúcu halucinácie majú africkí šamani v obľube dodnes). Z neskoršej kamennej doby pochádzajú aj jaskynné maľby často podivných zvierat a nereálnych bytostí. Sú rôzne rozosiate po svete a napriek tomu sa dosť podobajú.

​Podľa antropológov mohli byť pred desiatkami tisíc rokov vytvorené práve v drogovom tranze. Niektorí vedci dokonca tvrdia, že túžba zmeniť svoje vedomie a stav mysle je človeku vrodená. Dôkazom je podľa nich nielen to, že telo si rad omamných zlúčenín vytvára aj samo, ale napríklad aj záľuba detí v hojdaní sa alebo kĺzaní. Koniec koncov, psychoaktívne látky spôsobujúce „radosť“ vyhľadávajú aj zvieratá.

A nejde len o rôzne bobule, nezrelé makovice (tie milujú napríklad malé klokany v Austrálii), huby (na halucinogénnej muchotrávke červenej „ulietajú“ napríklad soby) alebo fermentované ovocie,

Nenechajte sa obmedzovať

Nedozvedeli ste sa všetko?

Tento článok je exkluzívnym obsahom Hospodárskych novín. Pokiaľ chcete získať neobmedzený prístup k digitálnemu obsahu hnonline.sk, predplaťte si jeden z troch digitálnych balíkov.

Tento článok ste dočítali vďaka tomu, že ste predplatiteľom Hospodárskych novín. Ďakujeme, že podporujete kvalitnú žurnalistiku.