Keď sa Mečiar snažil zachrániť za milióny korún. Ponúkol mi slivovicu, vtipkovala Claudia Schifferová

Zvoliť vhodnú stratégiu predvolebného boja je pre politikov veľmi dôležité. Vladimír Mečiar pred 20 rokmi stavil na hviezdy svetového formátu.

A tak sa na Slovensku po boku vtedajšieho premiéra a predsedu HZDS vystriedali viaceré superstar - Gérard Depardieu, Ornella Mutiová či Claudia Cardinalle.

​Dva týždne pred voľbami, 10. septembra 1998, vytiahol Mečiar ďalší veľký kaliber. Diaľničný úsek Horná Streda - Nové Mesto nad Váhom - Chocholná prišla otvoriť nemecká topmodelka Claudia Schifferová. Dodnes sú pamätné fotografie z toho, ako ju Mečiar nesie na rukách.

Cena Schifferovej bola stotisíc dolárov, vo vtedajšej mene okolo 3,6 milióna korún. Celkovo stáli hviezdy na Slovensku v predvolebnom boji 45 miliónov korún.

"Rozprávali sme sa o mnohých podobnostiach medzi mnou a pánom premiérom. Môj otec je právnikom, taktisto pán premiér je právnikom. Môj otec sa zaujíma o politiku, pán premiér je politikom," opísala Schifferová pri slávnostnom otvorení diaľničného úseku svoje stretnutie s Mečiarom.

"Potom sa ma spýtal, či si dám slivovicu," dodala topmodelka, čím vyvolala v dave výbuch smiechu.

Predvolebnú kampaň HZDS viedol vtedajší majiteľ oceliarní VSŽ Alexander Rezeš. Je diskutabilné, či Mečiarovi táto veľmi jednoduchá taktika vyšla. Jeho hnutie síce voľby vyhralo, ocitlo sa však v opozícii.